Firma Rehber

TİP’in Can Atalay için Ankara’da sona erecek ‘Özgürlük Yürüyüşü’ Hatay’dan başladı

TİP lideri Erkan Baş: Hatay milletvekilimiz Can Atalay başta olmak üzere tüm Gezi tutsaklarına; bu ülkenin kadınlarına, gençlerine, emekçilerine, taşına, toprağına, suyuna, doğasına özgürlük için yürüyorum.

REKLAM

Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP), Gezi Davası’nda aldığı hapis cezası Yargıtay’da onanan milletvekili Can Atalay için düzenlediği ‘Özgürlük Yürüyüşü’ Hatay’dan başladı. Yaklaşık bir ay sürecek yürüyüş eylemi Ankara’da sona erecek.

TİP lideri Erkan Baş yaptığı basın açıklamasında, “Hatay milletvekilimiz Can Atalay başta olmak üzere tüm Gezi tutsaklarına; bu ülkenin kadınlarına, gençlerine, emekçilerine, taşına, toprağına, suyuna, doğasına özgürlük için yürüyorum.” dedi.

 Baş açıklamasında, “Bu iktidara teslim olmadığı için haksız, hukuksuz şekilde cezaevinde tutulan tüm arkadaşlarımızın özgürlük mücadelesinin sesini taşımaya çalışacağız. Zaten kendisi büyük bir hapishaneye dönmüş Türkiye’de hep birlikte özgürlüğün sesini yükseltmeye çalışacağız.” ifadesini kullandı.

Erkan Baş’a açıklamasında TİPi Sözcüsü Sera Kadıgil ve İstanbul Milletvekili Ahmet Şık da eşlik etti.

Günde yaklaşık 30 kilometre yol kat edilmesi planlanan yürüyüşün her gününde ayrı bir tema ele alınacak ve o günün temasına dair mücadele eden yurttaşlar da yürüyüşe katılacak.

Buna göre eylemin ilk dört gününde şu temalar ön plana çıkacak. “1 Ekim: Can Atalay’a özgürlük için yürüyoruz”, “2 Ekim: Hatay’ın barınma sorununa karşı yürüyoruz”, “3 Ekim: Deprem suçları”, “4 Ekim: Hatay’ın su sorununa karşı yürüyoruz”.

Erkan Baş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise, “Ankara’ya uzanacak #ÖzgürlükYürüyüşü’ne Hatay’dan başlıyorum. Hatay Milletvekilimiz Can Atalay başta olmak üzere tüm Gezi tutsaklarına; bu ülkenin kadınlarına, gençlerine, emekçilerine, taşına, toprağına, suyuna, doğasına özgürlük için yürüyorum. Ben yürüdükçe biz kalabalıklaşacağız, onlar yalnızlaşacak. Kardeşim, nerede olursan ol, sen de yürü karanlığın üstüne. Cesaretle yürüdükçe kavuşacağız özgürlüğümüze!” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking