Firma Rehber

Bayramda hava nasıl olacak? – Son Dakika Haberleri

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Kurban Bayramı hava tahminini paylaştı.

Hafta sonundan itibaren Türkiye'nin yağışların etkisi altına gireceğini belirten Özhaseki, şöyle konuştu: “9 günlük tatil boyunca yurt genelinde hava sıcaklıkları bir miktar düşecek. Zaman zaman sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların olacağı tahmin ediliyor.”

Bakan Özhaseki ayrıca tatile çıkacak vatandaşlara araçlarını dikkatli kullanmaları ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarını dikkate almaları konusunda da uyarıda bulundu.

Bölgelere göre hava koşulları

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan hava tahmin raporuna göre, bayramın ilk gününde Batı ve Doğu Karadeniz, Karadeniz'in orta kıyıları ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimleri, ikinci gününde ise Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimleri tatil edilecek. tatil, Doğu Akdeniz'in Toroslar bölgesi, Doğu Karadeniz ile Sinop ve Samsun'un iç kesimleri, Ordu, Erzincan çevresi, Erzurum, Kars ve Ardahan, Doğu Karadeniz bölgesi ile Kars ve Ardahan çevresi tatilin üçüncü günü, . Bayramın dördüncü gününde Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'in iç kesimleri ile Denizli, Afyonkarahisar, Isparta ve Ardahan çevrelerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlar görülecek.

Diğer bölgelerde hava parçalı bulutlu olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking